Дечје искре

 

 

 

Такмичења

 


Dan devojčica, poslovne žene Srbije, mentorke nastavnice Vesna Anđelković i Branka Sretković
>>>Prilog 1<<<
>>>Prilog 2<<<


Окружно такмичење у атлетици, Пријепоље 10.4.2019.

 

 

 

 

 

 

 


Орожно такмичење у шаху

Координатор Драган Ђорђевић, од 1-8. разреда, 102 такмичара

 

 

 


Резултати такмичења:

 

>>>Окружно такмичење из српског језика<<<

>>>Резултати са Окружног такмичења из ТИТ и ТИО<<<

>>>Општинско такмичење 4.разред ,,Шта знаш о саобраћају“<<<

 

>>>Резултати окружног такмичења - српски језик<<<

 

Атлетика

>>>Пријава за атлетику<<<
>>>Пријава за мини атлетику<<<
>>>Допис<<<
>>>Пријава<<<

 

7.4.2019. у ОШ "Јован Поповић" - општинско такмичење "Шта знаш о саобраћају" - 4. разред

Вукашин Булатовић 1. место, Катарина Видосављевић 2. место, Милан Миланов 3. место 4-1, учитељица Маријана Фришчић

 

Окружно такмичењу из историје, наставник Јелена Милосављевић

 

Конкурси

 

 


Обавештења

- Okružno takmicenje uz istorije u OŠ Dragisa Luković Španac, u 10h, u nedelju 7.4.2019

 

- Okruzno takmicenje iz tio u OS Mirko Jovanović, u subotu 6.4. U 10h

 

- Regionalna smotra lutkarstva u OŠ Dragisa Luković Španac, u 10h, u subotu 6.4.2019



Конкурси

 

 


>>>Такмичење у изражајном читању<<<


Атлетика

 

 

 

 

 

 

 

 

 



>>>Окружно такмичење у атлетици и малој атлетици<<<




Едукација седмог разреда Здраво растимо, пројекат савеза за школски спорт Србије, координатор Драган Ђорђевић

 

 

 


Спорт за Лајк за плес, ученици из Баљковца и Доње Сабанте, кореографи ученице  Милица Ђурђевић  и Сара Илић 8. разред, координатор Снежана Костић.
Гласање на савезу за школски спорт Србије од 1.4.2019. године

 


Milos Aranđelović 7/2 i Milica Panic 8/2 .Milos 5 mesto, Milica 8... 22. 03 u 10 h u hali jezero, opstinsko takmicenje u streljaštvu, nastavnik Snežana kostić

 

 

 















Пројекти





Обавештавамо вас да је Црвени крст Србије расписао

РЕПУБЛИЧКИ КОНКУРС

под називом

”КРВ ЖИВОТ ЗНАЧИ”

у циљу васпитања и мотивисања младих, да у својим срединама постану промотери добровољног, анонимног и неплаћеног давалаштва крви.

Конкурс траје од 4. марта до 12. априла 2019. године (детаљније пропозиције у прилогу).

Молимо Вас да Ви и Ваше колеге, наставници/професори српског језика и ликовне културе мотивишете ученике за креативно изражавање на задату тему.

Ваша школа има потенцијал у таленту младих, као и ентузијазам и залагање наставног кадра, па би било лепо да се ученици потруде и квалитетом својих радова освоје неку од наведених награда.


Напомињемо да су крагујевачки ученици последњих година освајили високе пласмане на конкурсу од којих су четири ученице биле награђене десетодневним летовањем у Баошићу.

У жељи да наставимо ову традицију, ишчекујемо најбоље радове Ваших ученика.







Poštovani saradnici,
u prilogu se nalaze informacije u vezi sa republičkim konkursom "Krv život znači" koji je raspisao Crveni krst Srbije, preko organizacija Crvenog krsta.
Molimo vas da navedene informacije prosledite saradnicima koji vode Podružnicu Crvenog krsta u školi i pružite podršku da se što veći broj učenika informiše i uzme učešće u konkursu.

>>>Prilog 1<<< >>>Prilog 2<<<




Takmičenje Književna olimpijada održava se u školi ,,Dositej Obradović" u nedelju, 3.3.2019. godine u 10h. Prijave za takmičenje potrebno je dostaviti najkasnije do petka, 1.3.2019. godine. Uz prijave bi trebalo navesti imena prisutnih nastavnika. Nastavnici koji prate učenike trebalo bi da u školi budu najkasnije u 9.15, a učenici u 9.30. Učenici su u obavezi da sa sobom ponesu potpisanu izjavu koja se nalazi u prilogu.


У ОШ „ Милоје Симовић“ у Драгобраћи, дана 03.03.2019.године (недеља) у 9 часова биће одржано Општинско такмичење из хемије за ученике основних школа. Kрајњи рок за пријаву ученика учесника и задужених наставника хемије је среда 27.02.2019.године.



Математика

 

 

 

 


Дечје искре

 

 

 

 

 

Општинско такмичење из страних језика одржати у суботу 23.02.2019 - енглеки језик и у недељу 24.02.2019. - француски, руски, немачки, италијански и шпански са почтком у 11 часова за све језике u ОШ "Ђура Јакшић" у Крагујевцу.

 

Opštinsko takmičenje iz fizike održaće se u OŠ "Živadinka Divac" u subotu 23.02.2019.

 

 

 




>>>Европски квиз новца<<<

 


>>>Немачко - аустријски културно едукативни центар<<<

 







Рукометни турнир - општинско такмичење, наставница физичке културе Снежа Костић, 4. место освојено

 

 

 











>>>>>FOOTBALL WIRE<<<<<



Ђак репортер














У нашој школи одржано је међународно такмичење ,,Дабар" из рачунарске и информатичке писмености . Такмичење је трајало од 26.11. до 30.11.2018. године. На такмичењу је учествовало 65 ученика од првог до четвртог разреда.

Координатор такмичења

Љиљана Пантовић

 

 





Projekat MoZak, (Crveni krst) , protiv vrsnjačkog  nasilja i diskriminacije, prezentaciji brošure za roditelje prisustvovala roditelj Suzana Aranđelović i direktor Nevena Milovanović

 

 



Сарадња са музичком школом "Др Милоје Симовић" у Крагујевцу, музичко забавиште у нашој школи, 1. и 2. разред, наставник Оливера Станковић

Видео материјал

 








U subotu 22.12. Od 9-12h u OŠ Sveti Sava biće prva grupa kvalifikacija u fudbalu za 3.razred u projektu Football Wire School Tour, koordinator Dragan Đorđević, prof fizičkog. Pozivaju se roditelji i zaposleni i ostali učenici da dođu da gledaju utakmicu.Dragan Đ. će ih obavestiti učenike o svemu. Sponzor Emisija Konsulting. Sa play prodavnice mozete da skinete footballwire aplikaciju, kako biste pratili dešavanja. Ucestvuju 3.i 4."razred : Vuk Petrović, Anđela Leković, Dimitrije Živković, Stefan Živković, David Blagojević, Vukašin Bulatović. Sportski pozdrav


Едукација у пројекту Здраво Растимо, 7. разред, Драган Ђорђевић - координатор

 

 

 

 










Школско такмичење из рачунарске и информатичке писмености ''Дабар''



Пројекти у школи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Konkurs "Paketić za druga"

Pohvaljeni učenici na konkursu Paketić za druga, Crveni krst, dodela na Svetskom Danu volontera 5.12.2018. U pratnji učiteljice Marijane Friščić, i roditelja. Pohvale su osvojili Mia Ljubisavljević, Ristić Danilo, Vulović Milica 4/1.

 

 

 





Пројекат FOOTBALL WIRE

 

 

 

 

 













Дечје искре

 

 

 

 


 

 

Конкурс Црвеног крста "Један пакетић, много

љубави"

 

Похваљени ученици у конкуренцији од 755 радова

 

 

 

Шаховски савез Шумадије у сарадњи са Основном школом "Милутин и Драгиња Тодоровић",организује  8.Кадетско првенство Шумадије у шаху.Учешће на такмичењу може узети сваки ученик и ученица ,не старији од 16 година (до 2002.годишта). За учешће је неопходно понети исправну шаховску гарнитуру и шаховски сат.Такмичење се одржава у суботу,01.12.2018.године,пријаве такмичара се врше до 9:30часова,истог дана.Такмичење почиње у 10 часова.Пријаве су могуће и слањем поруке на овај е-маил,са списком учесника и годиштем учесника.За најбоње су обезбеђене медаље

 

Радионице за даровите ученике осмог разреда основних школа ,,БЕЗ ДИЛЕМЕ РАЗРЕШИМО ХЕМИЈСКЕ ПРОБЛЕМЕ'', које се у сарадњи са Институтом за хемију ПМФ-а у Крагујевцу, реализују у Научном клубу Центра за образовање Крагујевац. (Anđela Radojković, Lazar Ilić, Milica Krstić).

 

 

 

ИЗВЕШТАЈ

СА ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ

У 2017/18.год. школско такмичење из математике одржано је у петак, 19. jaнуара од 12:00 до 14:00. Учествовало је укупно  72 ученика и то:

3.разред – 17 , 4.разред – 11 , 5.разред –13 , 6.разред –  12, 7.разред –  13 и 8.разред –  6 ученика.

Дежурали су:

Б.Антонијевић-Савић и Д.Маринковић (уч. бр. 18),

Б.Сретковић, Т. Јовановић (уч. бр. 13) и

С.Атанацковић,и Б.Јолић (уч. бр. 14)

Комисије за прегледање:

Сн.Радивојевић и К.Максимовић (3. разред),

М. Костић, М. Фришчић (4.разред), Б.Сретковић (6. и 7. разред) и

Сн.Димитријевић (5. и 8.разред).

 

Ученици  су постигли следеће резултате :

 

III РАЗРЕД

 

Ред.бр.

Име и презиме,

одељење

Број бодова

(максимум је 100)

НАГРАДА

1.

Милан Миланов  3-1

100

прва

2.

Антонина Николић  3-2

93

друга

3.

Вукашин Булатовић  3-1

90

друга

4.

Јанко Миловановић  3-1

85

трећа

5.

Мина Вукомановић  3-1

83

трећа

6.

Павле Радојковић   3-2

83

трећа

7.

Лара Митровић  3-2

70

8.

Сара Љубисављевић  3-2

68

9.

Ема Петронијевић  3-1

66

10.

Данило Миловић  3-2

64

11.

Матеја Миленковић 3-1

63

12.

Соња Рајић  3-2

60

13.

Данило Ристић  3-1

53

14.

Никола Рангелов 3-1

48

15.

Катарина Јовановић 3-2

29

16.

Марија Павловић  3-2

28

17.

Миа Љубисављевић 3-1

20

 

IV РАЗРЕД

 

Ред.бр.

Име и презиме,

Одељење

Број бодова

(максимум је 100)

НАГРАДА

1.

Милан Томић  4-3

95

прва

2.

Јелена Радојковић  4-2

78

друга

3.

Јана Димитријевић  4-1

54

трећа

4.

Милена Јовановић  4-2

48

5.

Тијана Јовановић  4-1

42

6.

Милоје Добрић  4-3

38

7.

Матеја Трајковић 4-3

35

8.

Лазар Алексић  4-3

35

9.

Вања Вучковић  4-1

32

10.

Лазар Лазовић  4-3

27

11.

Вељко Лазаревић  4-1

18

V   РАЗРЕД

Ред.бр.

Име и презиме,

Одељење

Број бодова

(максимум је 100)

НАГРАДА

1.

Дамир Брдар  5-2

75

ПРВА

2.

Лазар Витошевић 5-1

67

ДРУГА

3.

Вељко Продановић 5-2

50

ТРЕЋА

4.

Ана Крстић  5-2

30

5.

Вељко Марковић 5-3

30

6.

Катарина Павловић 5-

28

7

Милица Лукић 5-1

28

8.

Мина Јовановић 5-2

25

9.

Ана Милосављевић 5-3

22

10.

Илија Пршић  5-1

20

11.

Алекса Андрић  5-1

1

12.

Андреја Станојевић 5-1

1

13.

Никола Јовановић  5-

1

VI РАЗРЕД

Ред.бр.

Име и презиме,

Одељење

Број бодова

(максимум је 100)

НАГРАДА

1.

Петра Бабић  6-3

70

прва

2.

Аника Вучковић  6-2

55

друга

3.

Анђелина Николић 6-1

50

трећа

4.

Тамара Ћуковић  6-3

50

трећа

5.

Стефан Радивојевић  6-3

50

трећа

6.

Вељко Вулић  6-3

50

трећа

7.

Тијана Живановић 6-1

45

8.

Мина Јанићијевић 6-1

30

9.

Павле Петровић  6-3

30

10.

Јанко Димитријевић 6-3

20

11.

Павле Булатовић  6-3

10

12.

Милица Алексић  6-1

10

VII РАЗРЕД

Ред.бр.

Име и презиме,

Одељење

Број бодова

(максимум је 100)

НАГРАДА

1.

Немања Крстић 7-2

37

прва

2.

Анђела Радојковић  7-1

30

друга

3.

Ана Милутиновић  7-1

12

4.

Петар Ђорђевић  7-1

9

5.

Лазар Ивановић  7-2

7

6.

Даница Јеремић  7-2

5

7.

Лазар Илић  7-2

5

8.

Огњен Пршић  7-1

5

9.

Невена Новичић  7-1

1

10.

Тијана Вуловић 7-2

1

11.

Владислав Павловић  7-2

1

12.

Милица Крстић  7-2

1

13.

Ива Стевановић  7-1

1

 

VIII РАЗРЕД

Ред.бр.

Име и презиме,

Одељење

Број бодова

(максимум је 100)

НАГРАДА

1.

Матија Лазаревић  8-1

20

прва

2.

Тијана Спасојевић  8-3

20

прва

3.

Јанко Мошић  8-3

15

4.

Милица Гојак 8-3

15

5.

Алекса Браковић  8-1

10

6.

Емилија Заграђанин  8-3

1

 

Снeжана Димитријевић, руководилац Стр. већа математичара

23.1.2018.

 

Извештај са регионалне смотре

луткарства ФЛУОШ-а одржане 5 марта 2016 год.

У Регоналном центру луткарства  ОШ „Драгиша Луковић -Шпанац“ је 5. марта одржана прва од овогодишње три регоналне смотре ФЛУОШ-а.

На смотри је своје луткарско умеће у такмичењу за пласман на републичку смотру показало  осам луткарсих група ( Књажевац, Мионица, Баточина, Мерошина, Драгинац..) у две категорије : ученици млађег и ученици старијег основношколског узраста.

Наша школа је наступала са две представе , ученици млађих разреда , луткарска група „ Смешко“ са представом „ Изгубљено –нађено“ аутора наставника разредне наставе Љиљане Мијајловић и сарадника проф. разредне наставе Биљане Антонијевић Савић . Представа је рађена према ауторском тексту наставника разредне наставе Сузане Димитријевић,а изводили су је ученици 4 и 2 разреда .Представа је добила диплому за „Успешан сценски говор“.

Луткарска група „ Мудријаши“ ученика старијих разреда наше школе извела је представу „Негујмо пријатељство“  аутора проф. разредне наставе Славице Атанацковић и сарадника проф.ликовне културе Александра Радишића. Представа је рађена према ауторском тексту Славице Атанацковић.У припреми представе, избору музике и увежбавању ученика  је учествовала и проф. немачог језика Славица Весовић Васовић. Представу су извели ученици осмог и шестог разреда наше школе и осим две освојене  дипломе за: „Успешно креиране лутке“ и „Јасно упућену васпитну поруку“  остварили и пласман на Републичко такмичење које се одржава у Новом Саду 21,22 и 23 априла.

Ученици који су наступали :

Луткарска група „ Смешко“ млађи разреди

1 Лазовић Лазар -2 разред

2. Димитријевић Јанко -4 разред

3. Миловић Милош -4 разред

4.Ћуковић Тамара – разред

5.Радојковић Душица-4 разред

6.Николић Анђелина -4 разред

Луткарска група „ Мудријаши“ –старији разреди

  1. Стевановић Јана -8 разред
  2. Пантовић Лазар -8 разред
  3. Патрић Јована -8 разред
  4. Стефановић Војислав -8 разред
  5. Вучковић Јелена -6 разред
  6. Вуковић Сара -6 разред
  7. Пискулић Анастасија -6 разред
  8. Јовановић Тамара -6 разред
  9. Мојсиловић Стефан -6 разред

 

Славица Атанацковић проф.                        разредне наставе

Завршни извештај са такмичења из математике

Резултати школског такмичења из математике у школској 2015/2016. години

 

Програм  20. Фестивала луткарства основних школа '- Републича  смотра

 

Пласман свих учесника  наше школе на општинском такмичењу из математике

 

Резултате са школског такмичења из математике можете погледати  на линку  Резултати школског такмичења 2015.